Poznaj najlepsze wskazówki dotyczące podróży pociągiem, dzięki którym możesz zaoszczędzić pieniądze

Wraz z rosnącymi cenami biletów kolejowych, ważniejsze niż kiedykolwiek jest poznanie najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży pociągiem. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby utrzymać koszty na niskim poziomie. Oto kilka naszych ulubionych wskazówek, jak to zrobić.

Kup bilety wcześniej

Większość biletów kolejowych można kupić na 60 dni przed datą podróży. Oznacza to, że jeśli planujesz podróż w określonym dniu, to musisz kupić bilet 60 dni przed tą datą. Najlepszym czasem na zakup jest początek lutego, tuż przed sezonem wakacyjnym.

Kup bilet online

Innym doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na biletach kolejowych jest kupienie ich online. Sprzedaż biletów kolejowych online jest dostępna na 60 dni przed faktyczną datą publikacji biletu. Dlatego, jeśli wiesz, że będziesz podróżować w określonym dniu, możesz poszukać biletów na stronach przewoźnika, aby dowiedzieć się, czy są jakieś bilety dostępne na tę datę. Jeśli są, można udać się do kasy biletowej i kupić bilet. Sprzedaż biletów online jest szybka i łatwa. W przeciwieństwie do sprzedaży osobistej, gdzie trzeba czekać w kolejce i radzić sobie z tłumem, można zrobić wszystko z domu lub biura. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy są zajęci w ciągu dnia i nie chcą mieć do czynienia z wczesnymi porannymi liniami w kasie biletowej.

Skorzystaj ze zniżki

Należy pamiętać, że większość biletów kolejowych jest sprzedawana w pełnej cenie, w tym bilety zniżkowe. Zdarzają się jednak sytuacje, w których bilet sprzedawany jest ze zniżką. Pierwszy raz ma to miejsce, gdy bilet jest sprzedawany ze zniżką dla seniorów. Drugim przypadkiem, kiedy bilet jest sprzedawany ze zniżką, jest bilet dla studentów. Studenci są w stanie uzyskać 50% zniżki na większość biletów przez okres studiowania. Mogą być również inne okazje, w których istnieją inne zniżki. Aby się o tym przekonać, można sprawdzić na stronie internetowej spółki kolejowej.

Bilet grupowy

Jeśli podróżujesz w grupie, kup bilet grupowy Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na biletach kolejowych jest podróżowanie w grupie. Kiedy dwie lub więcej osób kupuje bilety jako jedna grupa, zapłacą tylko cenę drugiego biletu. Można również znaleźć oferty na bilety grupowe, które pozwalają na podróżowanie w grupie dwóch lub trzech osób. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży pociągiem. Ponownie, możesz uzyskać do 50% zniżki od ceny regularnej, jeśli podróżujesz w grupie dwóch lub więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *