Tani wypad na weekend w Polsce w zasięgu ręki

Podróże, zwłaszcza w sezonie letnim, mogą wydawać się poza naszym zasięgiem. Drożejące paliwo zniechęca do dalszych tras a korki w miastach są prawdziwym utrapieniem. Dla kierowców to często nerwy i ciągłe skupienie. Jak tego uniknąć? Wybierz kolej i zrelaksuj się już w podróży. 

Tani wypad na weekend w Polsce – jak to możliwe?

Nie musisz nadwyrężać się finansowo ani wykorzystywać cennych dni urlopowych. Transport kolejowy często jest tańszy niż samolot czy samochód, a pozwala na dotarcie niemal w każdy rejon Polski. Wystarczy tylko wybrać cel i do dzieła! Na pewno w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się urocza wieś, w której noclegi będą tanie a bilety łatwo dostępne.

Jeśli cenisz przyrodę, warto rozejrzeć się za rzadziej uczęszczanymi jeziorami lub rezerwatami. Ziemia Lubuska na przykład oferuje najbardziej zalesiony rejon Polski. A gdyby zamarzył Ci się biwak, do pociągu łatwo zabierzesz namiot czy większy plecak – pole namiotowe to również sposób na tani wypoczynek. Nad morzem też da się uniknąć turystów i niedopuszczalnych cen. Na przykład Przylądek Stilo, znajdujący się blisko Łeby, jest oddalony od kurortów a równie piękny! 

Wypad w góry? Góry Świętokrzyskie i Jura Krakowsko-Częstochowska kryją w sobie mnóstwo uroczych miejsc, zapomnianych przez świat, a więc zapomnianych również przez inflację.

A może marzy Ci się wypoczynek z architekturą? Każde miasto i miasteczko w Polsce posiada swoją unikalną zabudowę. Zamków i różnego rodzaju fortyfikacji wartych obejrzenia jest w naszym kraju ponad 1500! Najwięcej znajduje się na dolnym śląsku. Jeśli pochodzisz stamtąd, wiesz, dokąd szukać pociągu.

Tani wypad na weekend w Polsce Polregio jest więc jak najbardziej możliwy.

Szybko, łatwo, komfortowo

Zamknij oczy, dotknij mapy i wybierz miejsce swojego wypoczynku. Żeby było łatwiej, możesz użyć mapy, która pokazuje trasy pociągów. Uczyń z taniego wypadu na weekend w Polsce niezapomnianą przygodę. 

Transport kolejowy, to wciąż cieszący się popularnością sposób podróżowania. Warto z niego skorzystać! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *